روند طراحی لوگوی مک دونالد(mcdonalds logo process)

روند طراحی لوگوی مک دونالد(mcdonalds logo process)

نوشته شده توسط پرند | اسفند ۱۱, ۱۳۹۷ | وبلاگ

روند طراحی لوگوی مک دونالد(mcdonalds logo process) سال ۱۹۴۰ تا ۲۰۰۶ انجام گرفته است. مک دونالد به انگلیسی (McDonald’s) بزرگترین رستوران زنجیره‌ای جهان است، که با بیش از ۳۵٬۰۰۰ شعبه در ۱۱۹ کشور، روزانه به ۶۴ میلیون مشتری سرویس می‌دهد. محصولات مک‌دونالد عبارتنداز: همبرگر، چیزبرگر، مرغ، سیب زمینی سرخ‌کرده، صبحانه، نوشابه‌ها و دسرها که اخیراً شروع به عرضه سالاد، ساندویچ لقمه‌ای و میوه کرده‌ است. بسیاری از مک‌دونالدها مکانی برای بازی کودکان دارند. شرکت مک‌دونالد در سال ۱۹۴۰ توسط ریچارد و موریس مک‌دونالد، با مشارکت ری کراک در سن برناردینو، کالیفرنیا بنیان نهاده شد و امروزه دفتر مرکزی این شرکت در اوک بروک، ایلینوی، ایالات متحده آمریکا قرار دارد. درآمد مک‌دونالد در سه ساله منتهی به سال ۲۰۰۷، با رشدی ۲۷ درصدی به ۲۲٬۸ میلیارد دلار رسید.

این برند به صورت مداوم به خاطر عملکرد موفقیت‌آمیز در اکثر کشورها و رقابت با اکثر فست‌فودهای دنیا مقام برتر را کسب می‌کند. لوگوی مک‌دونالد به طرز جالبی با علاقه‌ی مردم امریکا به انواع برگرها، سرخ کردنی‌ها و بستنی‌ها همگون شده و تاریخچه لوگو مک دونالد هم به اندازه‌ی محصولات و خدماتش قابل توجه است.

طراحی لوگوی آشپز تپل چشمک‌زن

در سال ۱۹۴۰ غذاهای کبابی و برگرها تنها گزینه ‌های ویژه‌ی مکدونالد بودند. آن‌ها در عرض هشت سال توانستند در آماده‌سازی غذاهای لذیذ در مدت زمان بسیار کم مهارت بسیاری کسب کرده و برای اینکه ارائه‌ی بسیار سریع خدماتشان را به مردم برسانند لوگوی آشپز تپل چشمک‌زن و سریع را طراحی کردند.

مک دونالد

آشپز تپل چشمک زن

طراحی لوگوی «کمان‌های طلایی» به یاد ماندنی

برادران مک‌دونالد در سال ۱۹۵۲ فردی به نام جورج دکستر، طراح نشانه خواستند تا دو کمان بسیار بزرگ طلایی رنگ را در هر دو سمت ساختمانشان به تصویر بکشد. این کمان‌های زرد رنگ به شکل حرف M دیده می‌شدند. در سال ۱۹۶۱ جیم شیندلر، کارمند مکدونالد، خط مایلی که از میان دو کمان عبور می‌کند را به آن اضافه نمود تا بیان‌گر حالت سقف مغازه نیز باشد و اینگونه کمان‌های طلایی وارد لوگوی مک‌دونالد شدند.

مک دونالد

کمان طلایی مک دونالد

تغییرات «کمان‌های طلایی»

در دهه‌ی هفتاد مک دونالد توسط کمان‌های طلایی استفاده شده در لوگو به سرعت شناخته شد و به شهرت رسید. این لوگو از آن زمان تا سال ۲۰۱۰ بارها مورد طراحی مجدد قرار گرفت. بین سال‌های ۱۹۷۵ تا ۲۰۰۶ مشهور‌ترین نوع آن، لوگویی بود که در زمینه‌ی یک مستطیل قرمز قرار داشت و بین سال‌های ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۹ رنگ کمان‌های طلایی درخشش بیشتری پیدا کردند. نوع منحصر‌به‌فرد سایه‌دار این کمان‌های طلایی نیز در سال های ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۰ حضور پیدا کرد.

لوگوی «من عاشقشم»

هویت بصری و لوگوی رسمی شرکت مک‌دونالد که شامل «کمان‌های طلایی» و نوشته‌ی «من عاشقشم» می‌باشد در سال ۲۰۰۳ توسط کمپین تبلیغاتی مک‌دونالد با مدیریت فردی به نام هایه طراحی و منجر به موفقیت چشمگیری در آلمان، انگلستان، استرالیا و ایالات‌متحده شد. نگه‌داشتن کمان‌های طلایی، اضافه‌کردن جمله‌ای شعاری به آن و ثبت آن به عنوان لوگوی رسمی شرکت از موفقیت‌های بزرگ این کمپین تبلیغاتی به شمار می‌آید. از آن پس لوگوی رسمی این شرکت تبدیل به یکی از به یاد ماندنی‌ترین لوگوهای تاریخ شد.در زیر تصاویر مربوط به استفاده از لوگوی جدید مک دونالد در بسته‌بندی ها، فروشگاه‌ها و کمپین‌های تبلیغاتی‌اش را مشاهده می‌کنید:

مطالب مرتبط

نوشته شده توسطadmin | ۲۷ فروردین ۱۳۹۸
روند شکل گیری لوگ اسنپ و رفع اتهام کپی برداری  توسط یک تیم طراحی مورد بررسی و بازبینی قرار گرفت. چندی پیش در شبکه های مجازی تصاویری دست به دست…
نوشته شده توسطadmin | ۲۶ فروردین ۱۳۹۸
صدف بیوتی به عنوان یک اینفلوئنسر موفق در فضای مجازی  حضور دارد. بررسی ها و تحلیل مقایسه ای صورت گرفته با برترین پیج های موفق اینستاگرام حاکی از داده های…
نوشته شده توسطadmin | ۲۱ فروردین ۱۳۹۸
ارزش برند: ۲۰ میلیارد دلار تأسیس توسط فیلیپ موریس در سال ۱۹۰۲ در نیویورک داستان خلقت: فیلیپ موریس که یک تولیدکننده‌ی سیگار بریتانیایی بود، به نیویورک آمد تا سیگارهایش را آنجا…

Warning: Illegal string offset 'update_browscap' in /home/nrppar22/domains/parandoutdoor.com/public_html/wp-content/plugins/wp-statistics/includes/classes/statistics.class.php on line 157