پدر هنر گرافیک معاصر ایران

پدر هنر گرافیک معاصر ایران

نوشته شده توسط پرند | بهمن ۲۲, ۱۳۹۵
مرتضي مميز، ۴ شهريور ۱۳۱۵ در تهران به دنيا آمد.

در سال ۱۳۴۴ تحصيلاتش را در مقطع كارشناسي در دانشكده هنرهاي زيبا به پايان رساند. اندكي بعد براي ادامه تحصيل راهي فرانسه شد و در سال ۱۳۴۷ كارشناسي‌ارشد هنرهاي تزييني خود را از مدرسه هنرهاي تزييني پاريس دريافت كرد.

مميز از اواخر دهه ۳۰، فعاليتش را در رشته طراحي گرافيك آغاز كرد و مديريت هنري و طراحي نشريات بسياري از جمله «كتاب هفته»، «كيهان هفته»، «فرهنگ»، «كاوش»، «نگين»، «رودكي»، «فرهنگ و زندگي»، «كلك» و «بخارا» را بر عهده داشت.

برپايي ۱۰ نمايشگاه اختصاصي در تهران و دو نمايشگاه اختصاصي در آلمان و همچنين شركت در ۷۵ نمايشگاه گروهي در ايران، آلمان، فرانسه، آمريكا، بلژيك، فنلاند و يوگسلاوي از جمله فعاليت‌هاي هنري اوست.

عضويت در هيئت علمي دانشكده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران، انجمن بين‌المللي طراحان گرافيك و رياست هيئت مديره انجمن طراحان گرافيك ايران از ديگر فعاليت‌هاي اين هنرمند است.

مرتضي مميز در طول حيات خود جوايز و افتخارات بسياري را از آن خود كرد كه نشان درجه‌يك فرهنگ و هنر جمهوري اسلامي ايران در سال ۱۳۸۳ و انتخاب از سوي سومين همايش چهره‌هاي ماندگار در سال ۱۳۸۲ از جمله آنهاست.

هنرمند برجسته گرافيك ايران، پس از سال‌ها فعاليت مستمر هنري در روز شنبه ۴ آذرماه ۱۳۸۴ در سن ۶۹سالگي بدرود حيات گفت و به ديار باقي شتافت.

روند تحصيلي:

– فارغ‌التحصيل در رشته نقاشي از دانشگاه تهران، دانشكده هنرهاي زيبا در سال ۱۳۴۴
– كارشناسي‌ارشد هنرهاي تزييني از مدرسه هنرهاي دكوراتيو پاريس

مطالب مرتبط

اصول و فنون عکاسی و تبلیغات Photography technique
نوشته شده توسطtayarani | ۱۵ دی ۱۳۹۷
اصول و فنون عکاسی و تبلیغات Photography technique به عنوان یکی از پارمترهای مهم در پرزنت شخصی یک محصول و یا برند می تواند باشد.توجه به تناسبات طلایی از نکات…
ikea advertising
نوشته شده توسطtayarani | ۱۲ دی ۱۳۹۷
تبلیغات منحصر به فرد ikead به عنوان برندی مطرح در دکوراسیون داخلی در هنر و صنعت غوغا می کند. طراحی مینیمال، سهولت مونتاژ، تعمیر و نگهداری از جمله مزایای استفاده…
نوشته شده توسطtayarani | ۲۱ مهر ۱۳۹۷
تاثیرات یک بسته بندی در موفقیت فروش کالا انکار ناپذیر می باشد. تاثیر یک بسته بندی با رعایت تمامی اصول برندینگ و بازاریابی در موفقیت فروش کالا : تا بحال…

Warning: Illegal string offset 'update_browscap' in /home/nrppar22/domains/parandoutdoor.com/public_html/wp-content/plugins/wp-statistics/includes/classes/statistics.class.php on line 157