طراحی پوستر تاثیرگذار

طراحی پوستر تاثیرگذار

نوشته شده توسط پرند | بهمن ۶, ۱۳۹۵ | وبلاگ

در زیر مجموعه های طراحی گرافیک و تبلیغات، پوستر به عنوان تبلیغاتی مناسب و کم هزینه در راستای اطلاع رسانی عمومی صورت می گیرد که بر حسب قرار گیری در فضای متفاوت تعاریفی برای خود به ارمغان می آورد. بر حسب قرار گیری در فضای شهری به عنوان تبلیغات محیطی( outdoor) و در صورت قرار گیری در فضای داخلی   (indoor) به شمار می رود.

نکاتی که در طراحی پوستر در ارتقای انتقال مفهوم موثر هستند:

  • انتخاب تصویر مناسب

تصویر در طراحی پوستر به عنوان اولین مرحله در طراحی می باشد. اهمیت تصویر انتخاب شده در طراحی پوستر، داشتن اولین پل ارتباطی مابین پیام و مخاطبین می باشد. و دراستای آن، محتوای پیام در ارتباط با تصویر انتخابی تولید می گردد.

  • سادگی در طراحی

حداقل گرایی یا طراحی مینیمال به عنوان یک سبک در طراحی گرافیک در راستای انتقال مفهوم به آسانی و در کمترین زمان ممکن می باشد. سادگی علاوه بر جذابیت در راستای درک سریع مخاطبین از نکان حائز اهمیت در طراحی پوستر می باشد.

  • استفاده از فونت مناسب

از دیگر پارامترهای مهم در طراحی پوستر، انتخاب فونت مناسب و خوانا می باشد. در طراحی پوستر می توان در صورت انتخاب فونت مناسب، تنها از فونت در طراحی پوستر به صورت یک تایپوگرافی خاص استفاده کرد در نمونه پوسترهای ارائه شده قابل رویت می باشد.از جمله فونت های مناسب و خوانا فونت Sans-serif می باشد.

  • رنگ

پارامتر بعدی که به عنوان گزینه جذب مخاطب عمل می کند رنگ های خاص با درصد جذب بالای مخاطبین می باشد که از جمله این رنگ ها می توان به رنگ های خالص و درجه اشباع بالا (قرمز، زرد و …) اشاره کرد.

  • شکستن قوانین

در برخی موارد شکستن اصول استاندارد در طراحی پوستر با موفقیت مواجه می شود. به عنوان نمونه می توان به جای استفاده از حداقل جزئیات در طراحی پوستر، جزئیاتی بیشتر در طراحی لحاظ گردد که در این صورت ممکن است بر حسب محیط و نوع کاربران انتقال مفهوم به خوبی صورت بگیرد.

در پوسترهای زیر نمونه هایی از رنگ های خاص، تایپوگرافی، حداقل گرایی و شکستن قوانین ارائه شده ارائه شده است.

3ada55efcb5f7bb3948a9c48181574a2

5-30-creative-poster-designs

40CreativePosters_14

55f68cf5e06c2

9decb1e837168d03a9f1233839598a23

bca927d14eae0e3c78e6e8f09fa153aa

3223801

 

مطالب مرتبط

نوشته شده توسطadmin | ۲۷ فروردین ۱۳۹۸
روند شکل گیری لوگ اسنپ و رفع اتهام کپی برداری  توسط یک تیم طراحی مورد بررسی و بازبینی قرار گرفت. چندی پیش در شبکه های مجازی تصاویری دست به دست…
نوشته شده توسطadmin | ۲۶ فروردین ۱۳۹۸
صدف بیوتی به عنوان یک اینفلوئنسر موفق در فضای مجازی  حضور دارد. بررسی ها و تحلیل مقایسه ای صورت گرفته با برترین پیج های موفق اینستاگرام حاکی از داده های…
نوشته شده توسطadmin | ۲۱ فروردین ۱۳۹۸
ارزش برند: ۲۰ میلیارد دلار تأسیس توسط فیلیپ موریس در سال ۱۹۰۲ در نیویورک داستان خلقت: فیلیپ موریس که یک تولیدکننده‌ی سیگار بریتانیایی بود، به نیویورک آمد تا سیگارهایش را آنجا…

Warning: Illegal string offset 'update_browscap' in /home/nrppar22/domains/parandoutdoor.com/public_html/wp-content/plugins/wp-statistics/includes/classes/statistics.class.php on line 157