خلاقیت در تبلیغ سس

خلاقیت در تبلیغ سس

نوشته شده توسط دپارتمان طراحی پرند | تیر ۹, ۱۳۹۶ | وبلاگ

 

مشاوران بازاریابی و تبلیغات شرکت های مواد غذایی یا مدیران بخش های مربوطه باید صنعت مواد غذایی را بشناسند و سپس به سوی برندینگ گام بردارند. همانگونه که بخوبی می دانیم برندسازی بحثی فرای در اختیار گرفتن وسیع رسانه های جمعی گوناگون و اجرای تبلیغات پر هزینه است.

معماری برند با تکیه بر اطلاعات کانالهای بازاریابی ساخته می شود، بنابراین تا این کانال ها در شرکت های مواد غذایی شکل نگیرد، برنامه های استراتژیک برند مطلقا بی فایده است و می تواند هزینه های زیادی را به سازمان تحمیل کند، بدون اینکه نفع قابل توجهی به آن سازمان برساند.همانطور که قبلا شاره کردم در سازمانها سعی کرده ام رویکردهایم با نگاه بر استقرار یک برند قدرتمند باشد البته با پرهیز از هزینه های گزاف. در شروع فعالیت، حوزه فروش شرکت های مواد غذایی را با استفاده از تکنیک های کم هزینه سامان داده ام تا سازمان در ابتدا دغدغه های مالی اش به میزان زیادی کاهش یابد.

پس از آن سعی کرده ام با ایجاد سازمان بازاریابی و ارائه برنامه های مربوط به آن سازمان را در تقابل با رقبا قدرتمند کنم. پس از آن نسبت به اجرای برنامه های استراتژیک برندسازی که بسیار پرهزینه و در عین حال زمان بر است اقدام کنم. این زمان، موقعی است که سازمان امکان اجرای آن را از همه لحاظ داشته باشد. در زمینه اجرای برنامه های تبلیغاتی در صنایع مواد غذایی نیز فکر می کنم نگاه درست همانطور که در زمینه برندسازی اشاره کردم باشد. یعنی سعی می کنم تبلیغات کم هزینه و اثر بخش از جنس BTL را در ابتدای حضور برندهای مواد غذایی در شلف ها اجرا کنم و رفته رفته با گسترش سیطره فعالیت برند، برنامه های تبلیغاتی را قوت بخشم.

یادمان باشد، تبلیغات، پرهزینه ترین عنصر برنامه های بازاریابی است. بنابراین در این حوزه باید با دقت و وسواس هزینه شود. خانم “ریز” یکی از بزرگترین اشتباهات برندسازی را صرفه هزینه های زیاد در امر تبلیغات، در زمان نادرست می داند.بنابراین آنچه به عنوان ابزاری کارساز و اثر بخش در ابتدای فعالیت برندهای موادغذایی باید مورد استفاده قرارگیرد، استفاده از سایر ابزارهای بازاریابی مانند ساماندهی زنجیره لجستیک و تامین، اجرای سیاست های صحیح قیمت گذاری، شناسایی و ارتباط سازنده با عمده فروشان و مشتریان کلیدی و همچین استفاده از قدرت روابط عمومی است. بر روی مبحث روابط عمومی تاکید ویژه می کنم زیرا اولا روابط عمومی مقوله ای است به نسبت کم هزینه و با قدرت تاثیرگذاری فراوان. بویژه با ظهور ابزارهای اطلاع رسان دیجیتال این شیوه سهل تر و تاثیرگذارتر شده است.

فکر می‌کنید تا چه اندازه در کشورمان شرکت‌های مواد غذایی در عرصه‌ی تبلیغات موفق عمل کرده‌اند؟

سوال شما در حزوه موفقیت شرکت های مواد غذایی در عرصه تبلیغات دو جنبه دارد. یکی اینکه آیا میزان تبلیغات انجام شده به لحاظ شکلی با کیفیت بوده و با حجم در شان صنعت صورت پذیرفته و دوم اینکه موفقیت به معنای اثر بخشی تبلیغات بر اساس اهداف از پیش تعیین شده تا چه میزان بوده است. همانگونه که مستحضرید این دو مساله به نوعی مکمل یکدیگرند اما تفاوت هایی از منظر تصمیم سازی دارند. در مورد اول می توانم بگویم که شرکت های تبلیغاتی و کمپانی های مواد غذایی به عنوان دو بازگیر اصلی این عرصه تمام تلاش خود را بکار بسته اند و انصافا با وجود محدودیت های عمده، بویژه در رسانه های موجود در بازار تبلیغات ایران، کارهای تبلیغاتی قابل قبولی ارائه داده اند.

اما همانطور که بزرگان رشته تبلیغات همواره برآن تاکید دارند، باید دید آیا تبلیغات دیده شده است؟ آیا دیده شده و به آن توجه شده است؟ آیا دیده شده، به آن توجه شده و باعث اقدامی از سوی مخاطب شده است؟ اساسا همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، برخی مواقع تبلیغات جوابگوی نیازهای بازاریابی شرکت ها نیست یا تبلیغات براساس خواسته ها و نتایج بدست آمده از چارچوب بازاریابی نیست. از این دیدگاه موفقیت تبلیغات در صنعت مواد غذایی مورد تردید است. البته نمی گویم زیر سوال است. بلکه عرض می کنم جای تردید است. زیرا شاید اکثر شرکت های این صنعت زیاد تمایلی به انجام تحقیقات تبلیغاتی ندارند، حال آنکه تحقیقات تبلیغاتی گاهی حلقه مفقوده تبلیغات کارا و اثربخش است.

20c34833b295ae5c8801bba0307d1a33

25bfbedd5d346c10e41c479fc211ee1d

502fa4d8aec0d9c52dab70f60c22e0cf

0062984a26c1135112aa39159ba741d6

142463685368dffc2d4c460d709e414a

af9d3416534af6e4258e0c47a7b4e08c

b36eb3519ae1aa3d8cd53ef0dfd15863

cc42fa8df1f65394839526aadb55ab51 (1)

eaf3d2b2f4da28b76803942c15ad6e19

co1848

مطالب مرتبط

نوشته شده توسطadmin | ۲۷ فروردین ۱۳۹۸
روند شکل گیری لوگ اسنپ و رفع اتهام کپی برداری  توسط یک تیم طراحی مورد بررسی و بازبینی قرار گرفت. چندی پیش در شبکه های مجازی تصاویری دست به دست…
نوشته شده توسطadmin | ۲۶ فروردین ۱۳۹۸
صدف بیوتی به عنوان یک اینفلوئنسر موفق در فضای مجازی  حضور دارد. بررسی ها و تحلیل مقایسه ای صورت گرفته با برترین پیج های موفق اینستاگرام حاکی از داده های…
نوشته شده توسطadmin | ۲۱ فروردین ۱۳۹۸
ارزش برند: ۲۰ میلیارد دلار تأسیس توسط فیلیپ موریس در سال ۱۹۰۲ در نیویورک داستان خلقت: فیلیپ موریس که یک تولیدکننده‌ی سیگار بریتانیایی بود، به نیویورک آمد تا سیگارهایش را آنجا…

Warning: Illegal string offset 'update_browscap' in /home/nrppar22/domains/parandoutdoor.com/public_html/wp-content/plugins/wp-statistics/includes/classes/statistics.class.php on line 157