تبلیعات حجمی در فضای شهری(ماکت ها)

تبلیعات حجمی در فضای شهری(ماکت ها)

نوشته شده توسط دپارتمان طراحی پرند | مرداد ۱۸, ۱۳۹۶ | وبلاگ

معرفی تبلیغات حجمی

ورود ماکت‌های حجمی به عرصه تبلیغات داخلی هیاهوی عجیبی را میان برندها و مخاطبان‌شان به‌پا کرد. این رسانه می‌تواند متفاوت‌تر از مابقی رسانه‌های تبلیغاتی، پیام تبلیغاتی را به مخاطبان برساند و برندها را به اهداف‌شان نزدیک‌تر کند. همین موضوع باعث شد که روزبه‌روز گرایش برندهای داخلی نسبت به ماکت‌های حجمی بیشتر شود. مخاطبان نیز معمولا عکس‌ العمل‌های جالبی را در مواجهه با چنین ماکت‌هایی از خود نشان می‌دهند و در مقایسه با بیلبوردهای تبلیغاتی، توجه بیشتری به این رسانه‌های چشم‌نواز دارند.

در تبلیغات حجمی با استفاده از شکل محصول ماکت بزرگ آن ساخته می شود و سپس نصب آن روی پایه (اختصاصی یا عمودی مانند: ایستگاههای اتوبوس،میادین و…) انجام می پذیرد. تبلیغات حجمی یا ماکت های حجمی به دلیل چند بعدی بودن تاثیر بسیار زیادی روی مخاطب می گذارد. دید سازه های حجمی نصبت به بیلبورد از سه وجه بوده و قیمت قابل رقابتی تری نصبت به بیلبورد دارد حجم دیده شدن از ارتفاع ۲ متر به بالا بوده و هر محصول با هر سایزی قابل رویت در سطح وسیع می باشد.
مزایای ماکت های حجمی

نمایش محصول در ابعاد بزرگ و غیر واقعی به راحتی نظر مخاطبان را به خود جلب می کند و جذابیت تبلیغات را دوچندان میکند.
به دلیل اجرای سه بعدی ماکت‌های حجمی بطورکامل در ابعاد بزرگ دیده می شود و این دید چند وجهی خود یک مزیت رقابتی برای این رسانه است.
ایجاد حرکت در ماکت و نورپردازی و استفاده از مکانیک و تکنیک‌های خاص روی آن همانند بلند شدن بخار یا حباب یا حرکت‌های مختلف در ماکت‌ها مزیت‌‌های رقابتی دیگری برای این رسانه تبلیغاتی محسوب خواهد شد.
مخاطبان به‌ دلیل حرکت زمان کمتری را برای دیدن تبلیغات صرف می ‌کنند و در این زمان کوتاه دریافت پیام و اثربخشی آن کاهش می ‌یابد اما ماکت‌های تبلیغاتی می‌توانند در کمترین زمان ممکن پیام را به مخاطبان برسانند.
به دلیل منحصر به فرد بودن سازه های حجمی و نو آوری در تبلیغات بیشتر از سایر تبلیغات محیطی دیگر در ذهن مشتریان نقش می بندد.
هزینه اجاره و ساخت ماکت از قیمت سایر تبلیغات محیطی دیگر مانند بیلبورد ارزان تر است.

Granigah-Sanich8

Granigah-Yakhchay4

تبلیغات-حجمی-1

هزینه‌های اجرای ماکت‌های تبلیغاتی

معمولا هزینه‌ اجرای ماکت های تبلیغاتی به دو بخش تقسیم می شود، بخش اول: طراحی و ساخت ماکت و بخش دوم: هزینه اجاره مکان نصب ماکت می باشد که در این صورت برای هزینه اکران ماکت های تبلیغاتی باید برحسب مترمربع هر منطقه مبلغی را به سازمان زیباسازی داده شود.

در صورت کلی برای هزینه ساخت و اکران سازه های حجمی می توان مبلغی بیش از ۴۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان به‌ صورت اجاره ماهانه برآورد کرد. نکته مهم این است که در مجموع هزینه اکران ماکت‌های تبلیغاتی کمتر از سایر رسانه‌های محیطی مشابه است.

مطالب مرتبط

نوشته شده توسطadmin | ۲۷ فروردین ۱۳۹۸
روند شکل گیری لوگ اسنپ و رفع اتهام کپی برداری  توسط یک تیم طراحی مورد بررسی و بازبینی قرار گرفت. چندی پیش در شبکه های مجازی تصاویری دست به دست…
نوشته شده توسطadmin | ۲۶ فروردین ۱۳۹۸
صدف بیوتی به عنوان یک اینفلوئنسر موفق در فضای مجازی  حضور دارد. بررسی ها و تحلیل مقایسه ای صورت گرفته با برترین پیج های موفق اینستاگرام حاکی از داده های…
نوشته شده توسطadmin | ۲۱ فروردین ۱۳۹۸
ارزش برند: ۲۰ میلیارد دلار تأسیس توسط فیلیپ موریس در سال ۱۹۰۲ در نیویورک داستان خلقت: فیلیپ موریس که یک تولیدکننده‌ی سیگار بریتانیایی بود، به نیویورک آمد تا سیگارهایش را آنجا…

Warning: Illegal string offset 'update_browscap' in /home/nrppar22/domains/parandoutdoor.com/public_html/wp-content/plugins/wp-statistics/includes/classes/statistics.class.php on line 157