تاثیرات یک بسته بندی در موفقیت فروش کالا

تاثیرات یک بسته بندی در موفقیت فروش کالا

نوشته شده توسط دپارتمان طراحی پرند | مهر ۲۱, ۱۳۹۷ | وبلاگ

تاثیرات یک بسته بندی در موفقیت فروش کالا انکار ناپذیر می باشد. تاثیر یک بسته بندی با رعایت تمامی اصول برندینگ و بازاریابی در موفقیت فروش کالا :
تا بحال به این موضوع دقت کرده اید که اکثر تولید کنندگان برای تمامی قسمت های تولید هزینه می کنند اما برای مهم ترین قسمت یعنی بسته بندی محصول کمترین هزینه را می کنند و بی تفاوت از کنار آن میگذرند و بدون استفاده از مشاوران و طراحان حرفه ای فرصت پررنگ بودن خود در بازار را از دست می دهند.
در این جا به بررسی چند نکته در طراحی مفید و خلاقانه بسته بندی می پردازیم :
اولین نکته ای که در طراحی بسته بندی باید رعایت شود این است که بسته شما باید حاوی پیام کسب و کارتان باشد، توصیه ما این است که پیام و یا داستان برند خود را در یک جمله و عبارتی کوتاه بر روی بسته بندی محصولتان درج کنید، محل چاپ پیامتان بر روی بسته بندی نیز بسیار مهم است، این پیام باید در جایی قرار بگیرد که به راحتی دیده شود و اثر منفی روی زیبایی محصول نداشته باشد.
جامعه هدف
قبل از شروع کار این سوال را از خود بپرسید عمده مشتری های شما چه قشری از جامعه را به خود اختصاص می دهند. زنان یا مردان ؟ جوانان مدرن یا افراد میانسال و سنتی ؟ پاسخ به این پرسش ها و امثال آن ها ذهن شما را به سوی طراحی مناسب هدایت خواهد کرد . علاوه بر این ها آشنایی با محیطی که محصولات در آن به فروش خواهد رسید بسیار مهم است چرا که بسته به محیط مورد نظر مشتری های مختلفی با انتظارات متفاوتی حضور دارند، به عنوان مثال شما در زمینه تولید مواد غذایی فعالیت دارید، بهتر است بسته بندی آن به گونه ای باشد که مزایای استفاده از آن را به مشتریان یاد آوری کند، که با یک برچسب کوچک این موضوع عملی خواهد شد.
کیفیت بسته بندی
موضوع دیگری که در طراحی بسته بندی باید مورد توجه قرار بگیرد استفاده از مواد مرغوب و با کیفیت در بسته بندی است چرا که ارتباط مستقیمی با جلوه کسب و کار شما دارد، زمانی که مشتری بسته بندی محصول شما را در دست میگیرد احساسی واضح از کیفیت آن و همینطور کیفیت محتوای درون بسته به او منتقل می شود .با طراحی یک بسته بندی مناسب می توانید تصویری ماندگار در ذهن مشتری خود ایجاد کنید .
توجه به شئونات وقوانین
یکی از مواردی که در طراحی بسته بندی محصولات حتما باید در نظر گرفته شود، شئونات و الزامات مربوط به قوانین کشور است ، از درج پیام های سیاسی، مذهبی و افراطی بر روی تصاویر و نوشته های خود کاملا پرهیز کنید ، در نظر داشته باشد اگر محصول مورد نظر برای صادرات تولید شده، طراحی بسته بندی آن با شئونات کشور و یا شهر مورد نظر همخوانی داشته باشد و این همخوانی شامل پیام تبلیغاتی، تصاویر به کار رفته و خوانایی، ظاهر جعبه و بارکد آن می باشد.

تاثیرات بسته بندی در موفقیت فروشتاثیرات بسته بندی در موفقیت فروشتاثیرات بسته بندی در موفقیت فروشتاثیرات بسته بندی در موفقیت فروشتاثیرات بسته بندی در موفقیت فروش

تاثیرات بسته بندی در موفقیت فروش

تاثیرات بسته بندی در موفقیت فروشتاثیرات بسته بندی در موفقیت فروشتاثیرات بسته بندی در موفقیت فروش

مطالب مرتبط

خلاقیتهای گرافیکی
نوشته شده توسطtayarani | ۱۸ مهر ۱۳۹۷
خلاقیتهای گرافیکی (creativity) در طراحی گرافیک به قدرت انعطاف پذیری ذهن طراح و درک او از ایده برای ساخت  و ایجاد طراحی جدیدی است. طراح در این مرحله باید تمام…
نوشته شده توسطtayarani | ۲۰ شهریور ۱۳۹۷
نکاتی تاثیر گذار در طراحی بیلبورد می تواند در جلب توجه مخاطبین موثر باشد. در اکثر شرکت‌ها وقتی صحبت از تبلیغ یا آگهی دادن برای محصولات و خدمات در رسانه‌های مختلف…
نوشته شده توسطtayarani | ۱۹ شهریور ۱۳۹۷
درخشان ترین بیلبوردهای تبلیغاتی جزء دسته از تبلیغاتی هستند که خاص، زیبا و مفهومی و در عین حال در تبلیغات موثر هستند. تا بحال چندتا بیلبورد دیده اید که در…