بسته بندی های خلاقانه که عملا در راستای فروش خود موثر هستند

بسته بندی های خلاقانه که عملا در راستای فروش خود موثر هستند

نوشته شده توسط پرند | دی ۲۳, ۱۳۹۵

بسته‌بندی جزء لازم و ضروری یک محصول است که شناساندن و نگهداری محصول را از تولید تا مصرف بر عهده دارد. علم طراحی بسته‌بندی علم، هنر و فناوری محافظت از محصول برای نگهداری، انبارش، انتقال و توزیع، ذخیره، فروش و استفاده از آن است به گونه‌ای که از سویی کمترین آزار در حین تولید تا مصرف به محتوای محصول و از سوی دیگر به محیط زیست وارد گردد. محصولاتی که روزانه استفاده می کنیم ، اغلب بسته هایی دارند که پس از استفاده محصول، دور ریختنی به شمار می روند. علیرغم بسته های دور ریختی که می تواند متریال قابل بازیافت داشته باشد و بالعکس،  بسته بندیهایی هستند که پس از استفاده، قابلیت کاربری ثانویه ای دارند که از جمله پارامترهای بسته بندی خلاقانه به شمار می روند.

از دیگر مزایای بسته خلاقانه حمل و جایگیری آسان بسته در کنار بسته های دیگر در شلف فروشگاهی می باشد که در زیر به چند نمونه اشاره شده است:

ظرف عسل (Honey Jar)

creative-packaging-designs-8-parandoutdoor.com

creative-packaging-designs-7-parandoutdoor.com

طراحی این ظرف به صورت یک مدول (Module) انجام گرفته است که در چیدمان کلی از مدول طراحی شده استفاده می شود. طراحی ظرف عسل با در نظر گرفتن فضای منفی کوچکی در یک وجه آن قابلیت قرارگیری بر روی یکدیگر و رسیدن به یک حجم کلی را دارا می باشد.

 

عطر زنانه زن (Zen Perfume)

creative-packaging-designs-6-parandoutdoor.com

طراحی این بسته بندی براساس بوی عطر مور نظر صورت گرفته است. با توجه به بوی خنک، بوی چوب و مشک این عطر طراحی حجم بسته مورد نظر القا کننده حس چوب به همراه خنکی می باشد.

 

 

کره و چاقو (Butter)

 

creative-packaging-designs-5-parandoutdoor.com

creative-packaging-designs-4-parandoutdoor.com

ظرف کره به همراه چاقو که به عنوان درپوش ظرف کره استفاده می شود. در کنار استفاده در پوش به عنوان یک وسیله کاربردی قابل استفاده می باشد.

 

بطری آبمیوه

 

creative-packaging-designs-2-parandoutdoor.com

نکته قابل تامل در این بسته بندی، بافت استفاده شده در پوسته بسته بندی بطری آبمیوه می باشد که برای سیب، توت فرنگی و لیمو از طریق بافت مورد نظر قابل لمس می باشد.

 

بسته بندی میخ

creative-packaging-designs-1-parandoutdoor.com

بسته بندی ارائه شده، به عنوان یک بسته خلاقانه به دلیل قرار گیری مرتب و یکنواخت میخ در یک ورق می باشد.

مطالب مرتبط

اصول و فنون عکاسی و تبلیغات Photography technique
نوشته شده توسطtayarani | ۱۵ دی ۱۳۹۷
اصول و فنون عکاسی و تبلیغات Photography technique به عنوان یکی از پارمترهای مهم در پرزنت شخصی یک محصول و یا برند می تواند باشد.توجه به تناسبات طلایی از نکات…
ikea advertising
نوشته شده توسطtayarani | ۱۲ دی ۱۳۹۷
تبلیغات منحصر به فرد ikead به عنوان برندی مطرح در دکوراسیون داخلی در هنر و صنعت غوغا می کند. طراحی مینیمال، سهولت مونتاژ، تعمیر و نگهداری از جمله مزایای استفاده…
نوشته شده توسطtayarani | ۲۱ مهر ۱۳۹۷
تاثیرات یک بسته بندی در موفقیت فروش کالا انکار ناپذیر می باشد. تاثیر یک بسته بندی با رعایت تمامی اصول برندینگ و بازاریابی در موفقیت فروش کالا : تا بحال…

Warning: Illegal string offset 'update_browscap' in /home/nrppar22/domains/parandoutdoor.com/public_html/wp-content/plugins/wp-statistics/includes/classes/statistics.class.php on line 157