بسته بندی های خلاقانه که عملا در راستای فروش خود موثر هستند

بسته بندی های خلاقانه که عملا در راستای فروش خود موثر هستند

نوشته شده توسط پرند | دی ۲۳, ۱۳۹۵ | وبلاگ

بسته‌بندی جزء لازم و ضروری یک محصول است که شناساندن و نگهداری محصول را از تولید تا مصرف بر عهده دارد. علم طراحی بسته‌بندی علم، هنر و فناوری محافظت از محصول برای نگهداری، انبارش، انتقال و توزیع، ذخیره، فروش و استفاده از آن است به گونه‌ای که از سویی کمترین آزار در حین تولید تا مصرف به محتوای محصول و از سوی دیگر به محیط زیست وارد گردد. محصولاتی که روزانه استفاده می کنیم ، اغلب بسته هایی دارند که پس از استفاده محصول، دور ریختنی به شمار می روند. علیرغم بسته های دور ریختی که می تواند متریال قابل بازیافت داشته باشد و بالعکس،  بسته بندیهایی هستند که پس از استفاده، قابلیت کاربری ثانویه ای دارند که از جمله پارامترهای بسته بندی خلاقانه به شمار می روند.

از دیگر مزایای بسته خلاقانه حمل و جایگیری آسان بسته در کنار بسته های دیگر در شلف فروشگاهی می باشد که در زیر به چند نمونه اشاره شده است:

ظرف عسل (Honey Jar)

creative-packaging-designs-8-parandoutdoor.com

creative-packaging-designs-7-parandoutdoor.com

طراحی این ظرف به صورت یک مدول (Module) انجام گرفته است که در چیدمان کلی از مدول طراحی شده استفاده می شود. طراحی ظرف عسل با در نظر گرفتن فضای منفی کوچکی در یک وجه آن قابلیت قرارگیری بر روی یکدیگر و رسیدن به یک حجم کلی را دارا می باشد.

 

عطر زنانه زن (Zen Perfume)

creative-packaging-designs-6-parandoutdoor.com

طراحی این بسته بندی براساس بوی عطر مور نظر صورت گرفته است. با توجه به بوی خنک، بوی چوب و مشک این عطر طراحی حجم بسته مورد نظر القا کننده حس چوب به همراه خنکی می باشد.

 

 

کره و چاقو (Butter)

 

creative-packaging-designs-5-parandoutdoor.com

creative-packaging-designs-4-parandoutdoor.com

ظرف کره به همراه چاقو که به عنوان درپوش ظرف کره استفاده می شود. در کنار استفاده در پوش به عنوان یک وسیله کاربردی قابل استفاده می باشد.

 

بطری آبمیوه

 

creative-packaging-designs-2-parandoutdoor.com

نکته قابل تامل در این بسته بندی، بافت استفاده شده در پوسته بسته بندی بطری آبمیوه می باشد که برای سیب، توت فرنگی و لیمو از طریق بافت مورد نظر قابل لمس می باشد.

 

بسته بندی میخ

creative-packaging-designs-1-parandoutdoor.com

بسته بندی ارائه شده، به عنوان یک بسته خلاقانه به دلیل قرار گیری مرتب و یکنواخت میخ در یک ورق می باشد.

مطالب مرتبط

نوشته شده توسطadmin | ۲۷ فروردین ۱۳۹۸
روند شکل گیری لوگ اسنپ و رفع اتهام کپی برداری  توسط یک تیم طراحی مورد بررسی و بازبینی قرار گرفت. چندی پیش در شبکه های مجازی تصاویری دست به دست…
نوشته شده توسطadmin | ۲۶ فروردین ۱۳۹۸
صدف بیوتی به عنوان یک اینفلوئنسر موفق در فضای مجازی  حضور دارد. بررسی ها و تحلیل مقایسه ای صورت گرفته با برترین پیج های موفق اینستاگرام حاکی از داده های…
نوشته شده توسطadmin | ۲۱ فروردین ۱۳۹۸
ارزش برند: ۲۰ میلیارد دلار تأسیس توسط فیلیپ موریس در سال ۱۹۰۲ در نیویورک داستان خلقت: فیلیپ موریس که یک تولیدکننده‌ی سیگار بریتانیایی بود، به نیویورک آمد تا سیگارهایش را آنجا…

Warning: Illegal string offset 'update_browscap' in /home/nrppar22/domains/parandoutdoor.com/public_html/wp-content/plugins/wp-statistics/includes/classes/statistics.class.php on line 157