اهمیت طراحی گرافیک موثر در تبلیغات محیطی دنیای امروز

اهمیت طراحی گرافیک موثر در تبلیغات محیطی دنیای امروز

نوشته شده توسط پرند | بهمن ۹, ۱۳۹۵ | وبلاگ

در رسانه ی تبلیغات محیطی چهار روش اساسی برای ارتباط موثر وجود دارد:

 

  • اولین روش مزاح است. مزاح مطلوب ترین عکس العمل را در مخاطبان بر می انگیزد. تبلیغ دهندگان بیش از پیش دریافته اند که طنز در تبلیغات مفید است و آن را به یاد ماندنی تر و موثر تر می کند.
  • دومین روش فریفتن است. یک خبر هیجان انکیز یا آغاز کردن یک قصه، روش موثری برای درگیر کردن ذهن مخاطب است. فریبندگی معمولا با استفاده از کلمات و تصاویری که مستقیما و سریعا قابل درک نباشد و یا با ارائه یک معما که حل آن نیازمند تفکر است، انجام می شود. به هر حال یک پیام می تواند توسط یک سری تصاویر مرتبط که یک جریان یا یک قصه را قدم به قدم تعریف می کنند، ارائه شود.
  • روش سوم، روش ایجاد حیرت‌زدگی در مخاطب است. گاهی اوقات پیام جدی است؛ بنابراین یک تصویر قوی و یک عنوان تکان دهنده می تواند آگهی مناسبی را بسازد.

با استفاده از عناصر غیر عادی و غیر منتظره در طراحی می توان مخاطب را حیرت زده کرد. یک مخاطب تهییج شده، دو برابر قدرت دریافت دارد و عموما پس از فهمیدن پیام، یک دریافت احساساتی را تجربه خواهد کرد.

  • چهارمین روش طراحی، زیبایی است.طرح های زیبا، خاطرات فرح بخش یاتصورات جذاب را به بیننده القا می کند. این طرح ها ممکن است هنگام مشاهده، آرامش بخش و لذت بخش باشند.

اگرچه عکس های واضح و رنگی می توانند به زیبای طرح های محیطی بیفزایند اما تصویر سازی با کیفیت بالا، طرح های موثر تری را ارائه می دهد. طرح هایی که بر اساس زیبایی شناسی تهیه می شوند، اغلب احساسات را تحریک می کنند و می توانند مانند یک رشته ی واقع در قلب شهر یا محله مخاطب را به سوی خود بکشند.

هنگام طراحی برای یک رسانه ی محیطی، سه چیز را به خاطر داشته باشید:

  • ایجاز
  • ارائه نام تجاری
  • مرزها

ایجاز:

تبلیغات محیطی را همیشه ساده و متمرکز یک مفهوم ارائه کنید. در تبلیغات محیطی، طرح های خلاق بایستی در کمتر از هفت کلمه و یا در قالب حداکثر سه عنصر تصویری ارائه شوند.

ارائه نام تجاری:

کم گویی اغلب قدرت بیشتری دارد. فراموش نکنید که روی عنوان تجاری تمرکز کنید. باید مصرف کنندگان بدانند که چه کسی از طریق پیام با آنها در ارتباط است.

مرزها:

خود را مقید و محدود به چارچوب تابلوها نکنید. عناصر طرح را سخاوتمندانه و ورای محدودیت های فیزیکی تبلیغات محیطی گسترش دهد و با افزودن عناصر سه بعدی، یک مجموعه ی اثر گذار پدید آورید.

حرکت، امکان دیده شدن پیام تبلیغات محیطی را فقط به چند ثانیه محدود کرده است. به سبب محدودیت های زمان رویت، طرح های تبلیغات محیط باید نظم و ایجاز داشته باشند.

به هر حال تکرار زیاد، یکی از نیروهای بنیادی رسانه ی محیطی است. این نیرو، جذب و حفظ دائمی مخاطب را تضمین می کند. همواره سادگی را حفظ کنید.

تبلیغ دهنده باید مهمترین مزایای محصول برای ایجاد ارتباط را برای خود مشخص کند و سعی کند که پیام آن را به مصر ف کننده ارائه دهد.

شاید رنگ مهم ترین عامل موثر در خوانایی طرح های محیطی باشد. طیف کامل رنگ ها، اگر واضح و دقیق استفاده شود، یکی از مزیت های ممتاز تبلیغات محیطی هستند. طرح هایی که با رنگ های درخشان ارائه می شوند، می توانند باعث پاسخ های تحریک کننده ای شوند که تاثیرات مانا و دیرپایی را بر جا خواهند گذاشت.

ضروری است که طرح های تبلیغات محیطی ساده و قابل خواندن باشد و رنگ ها با ترکیب (کنتراست) بالایی انتخاب شوند تا از فاصله ی بسیار دور قابل تشخیص باشند.

حروفی که برای طر ح های تبلیغات محیطی انتخاب می شوند، باید به سادگی از فواصل مناسب بین حروف، لغات و خطوط، امکان دیده شدن را افزایش می دهد.

اندازه ی حروف نیز بسیار مهم است. لغاتی که در بالا و پایین طرح قرار می گیرند، عموما در صورتی که با حروف بزرگ نگاشته شوند، راحت تر خوانده می شوند.

برای اندازه ی حروف در متن ها یک قاعده ی پذیرفته شده ی عمومی پیشنهاد می شود که به ازای هر پانزده متر فاصله، یک اینچ به ارتفاع حروف اضافه شود.

جهان محل شلوغ و پر هرج و مرجی است. تبلیغات محیطی در محل و در زمانی که مردم خارج از خانه و در حرکت هستند، به آنها می رسد. این رسانه حامل پیام صحیح، در زمانی مناسب  و در محلی معین است. آگاهی نسبت به پویای بازار جزء لاینفک طراحی یک برنامه ی تبلیغاتی موثر است. کشف روابط پنهان  و آشکار پیام و محیط، از تبلیغات محیطی یک رسانه ی هوشمند می سازند.

یک مخاطب پیام تبلیغاتی را در سه سطح متفاوت تفسیر می‌کند:

۱- منطقی: مخاطب پیام را به طور منطقی تفسیر می‌کند؛

۲- محرک: مخاطب به صورت غریزی نسبت به تحریک پیام عکس‌العمل نشان می‌دهد؛

۳- فرهنگی: اگر یک پیام به طور مشخص مربوط به مخاطب باشد، او در مورد رد یا قبول آن تصمیم خواهد گرفت.

با توجه به این نکات باید به چند اصل در طراحی تبلیغات محیطی توجه کرد:

*چرخه‌ی طراحی را از دیدگاه مشتری ببینید.

*وقتی ایده‌ی خوبی ندارید، اقرار کنید.

*وقتی چیزی را نمی‌دانید،ابراز کنید.

*سعی نکنید مشتری را از رو ببرید.

vw-up

132520_679

advertising-posters-23billboard-advertisingebb11fbbf03f7727eb9f1f76a8936097

Kayaking

McDonalds-1-l1

nike

Overloaded

تبلیغات-محیطی-4

billboard-ads-part2-27

kolestron-natural_change

Spinal-cord-rehabilitation-creative-billboard

 

مطالب مرتبط

نوشته شده توسطadmin | ۲۷ فروردین ۱۳۹۸
روند شکل گیری لوگ اسنپ و رفع اتهام کپی برداری  توسط یک تیم طراحی مورد بررسی و بازبینی قرار گرفت. چندی پیش در شبکه های مجازی تصاویری دست به دست…
نوشته شده توسطadmin | ۲۶ فروردین ۱۳۹۸
صدف بیوتی به عنوان یک اینفلوئنسر موفق در فضای مجازی  حضور دارد. بررسی ها و تحلیل مقایسه ای صورت گرفته با برترین پیج های موفق اینستاگرام حاکی از داده های…
نوشته شده توسطadmin | ۲۱ فروردین ۱۳۹۸
ارزش برند: ۲۰ میلیارد دلار تأسیس توسط فیلیپ موریس در سال ۱۹۰۲ در نیویورک داستان خلقت: فیلیپ موریس که یک تولیدکننده‌ی سیگار بریتانیایی بود، به نیویورک آمد تا سیگارهایش را آنجا…

Warning: Illegal string offset 'update_browscap' in /home/nrppar22/domains/parandoutdoor.com/public_html/wp-content/plugins/wp-statistics/includes/classes/statistics.class.php on line 157